Development (trunk) - en to be translation catalogue (125 entries)

en: (12 seconds)
be: (12 секунды)

en: (3 seconds)
be: (3 секунды)

en: (6 seconds)
be: (6 секунды)

en: (9 seconds)
be: (9 секунды)

en: 1 Day
be: 1 дзень

en: 1 Month
be: 1 месяц

en: 1 Week
be: 1 нядзеля

en: 1 Year
be: 1 год

en: Advanced
be: Пашыраныя

en: All image links
be: Усе спасылкі малюнка

en: All in one gallery
be: Усё ў адной галерэі

en: Allow embedded content to jump to full screen mode
be: Дазволіць ўбудаванаму зместу перайсці ў поўнаэкранны рэжым

en: Allow title from thumbnail alt tag
be: Дазволіць назву ад  маленькага alt tag

en: Always
be: Зайседы

en: Appearance
be: Знешні выгляд

en: Apply to
be: Звяртацца

en: Arrow key strokes browse the gallery
be: Стрэлкамі націску клавіш праглядзець галерэю

en: Auto
be: Аўтаматычны

en: Auto popup
be: Аўтаматычна ўсплываць

en: Auto-rotation uses a fixed 3, 6, 9 or 12 second pause per image.
be: Автовращение выкарыстоўвае фіксаваны 3, 6, 9 або 12 секунд паўза кожнага малюнка.

en: Autogallery
be: Аутагалерэя

en: Background color
be: Колер фону

en: Behavior
be: Паводзіны

en: Border color
be: Мяжа колеру

en: Border radius
be: Мяжа радыўса

en: Browser & device compatibility
be: Сумяшчальнасць  браўзэра і прылады

en: Center while scrolling
be: Цэнтр пры прагортцы

en: Change speed
be: Змена хуткасці

en: Checked
be: Правераны

en: Close FancyBox when content is clicked
be: Зачыніць FancyBox калі змест пстрыкнуў

en: Close FancyBox when overlay is clicked.
be: Зачыніць FancyBox калі оверлей пстрыкнуй.

en: Closing speed
be: Хуткасуь закрыцця

en: Color
be: Колер

en: Default:
be: Па змаўчанні:

en: Define scrolling and scrollbar visibility.
be: Вызначыць перасойванне і бачнасць паласы пракруткі.

en: Delay in milliseconds
be: Затрымка ў мілісекундах

en: Dimensions
be: Памеры

en: Donate to keep the Easy FancyBox plugin development going!
be: Дапамагчы распрацоўваць Easy FancyBox  плагін!

en: Duration in milliseconds. Higher is slower.
be: Працягласць у мілісекундах. Чым вышэй тым павольней.

en: Easily enable the <a href="http://fancybox.net/">FancyBox jQuery extension</a> on all image, SWF, PDF, YouTube, Dailymotion and Vimeo links. Also supports iFrame and inline content.
be: Лёгка ўключыць <a href="http://fancybox.net/">FancyBox jQuery extension</a> усіх спасылкі на малюнкі, SWF, PDF, YouTube, Dailymotion і Vimeo. Таксама падтрымлівае Iframe і ўбудаваны кантэнт.

en: Easing In
be: Збавенне ў

en: Easing Out
be: Выхад з сістэмы

en: Easing effects only apply when Transition is set to Elastic.
be: Полегчаня эфекты прымяняюцца толькі тады, калі пераход настроены  Elastic

en: Elastic
be: Эластычны

en: Embed with
be: Уставіць з

en: Enable FancyBox for
be: Уключыць FancyBox для

en: Enter an HTML color value.
be: Калі ласка, увядзіце значэнне колеру HTML

en: Esc key stroke closes FancyBox
be: Націск клавішы Esc  закрывае FancyBox

en: Example:
be: Прыклад:

en: Examples: If your theme wraps post content in a div with class post, change this value to "div.post". If you only want to group images in a WordPress gallery together, use "div.gallery". If you want to include images in a sidebar with ID primary, add ", #primary".
be: Прыклады: Калі ваша тэма абкручванні пост ў DIV з класам post, зменіце гэта значэнне на "div.post". Калі вы хочаце толькі для групавых здымкаў у галерэі WordPress разам, выкарыстоўвайце "div.gallery". Калі вы хочаце, каб уключыць выявы ў бакавую панэль з  ID primary, дадаць ", #primary".

en: Fade
be: Знікаць

en: Fade speed
be: Знікаемая хуткасць

en: First enable each sub-section that you need. Then save and come back to adjust its specific settings.
be: Спачатку ўключыце кожны падраздзел, які вам трэба. Затым захавайце і вярніцеся, каб наладзіць свае спецыфічныя налады.

en: Float
be: Плаваць

en: For advanced options and support, please get the Easy FancyBox - Pro extension.
be: Для атрымання дадатковых опцый і падтрымкі, калі ласка, атрымаеце Easy FancyBox - Pro пашырэнне.

en: Force FancyBox to treat all media linked with class="fancybox" as images?
be: Усталяваць. что Force FancyBox усіх сродкаў масавай інфармацыі, звязаных з class="fancybox", разглядаюцца як малюнкі?

en: Galleries per Section (below)
be: Галерэі ў раздзеле (ніж

en: Gallery
be: Галерэя

en: Global settings
be: Глабальныя налады

en: Hide popup after first visit?
be: Хаваць усплыванные пасля першага наведвання?

en: Hide/show title on mouse hover action
be: Схаваць / паказаць загаловак мышы пры  завісанні дзеяння

en: Hide/show title on mouse hover action works best with Overlay title position.
be: Схаваць / паказаць загаловак завісання дзеяння мышы  лепш за ўсё працуе з Overlay пазіцыі загалоўка.

en: If content size is not set or cannot be determined automatically, these default dimensions will be used.
be: Калі памер змесціва не ўстаноўлены або не можа быць вызначана аўтаматычна, будуць выкарыстоўвацца памеры па змаўчанні.

en: Images
be: Малюнкі

en: Include IE 8 compatibility style rules
be: Уключыць правілы сумяшчальнасці  стылю  IE8

en: Include the Metadata jQuery extension script to allow passing custom parameters via link class.
be: Уключыць п Metadata jQuery extension script, каб дазволіць праходжанне карыстацкіх параметраў з дапамогай класа спасылкі.

en: Include the Mousewheel jQuery extension script to allow gallery browsing by mousewheel action.
be: Уключыць пMousewheel jQuery extension script, каб праглядзець  галерэю з дапамогай мышкі

en: Inline content
be: Убудаваны змест

en: Inside
be: Унутры

en: Linear
be: Лінейны

en: Link with ID "fancybox-auto"
be: Сувязь з ID "FancyBox-auto"

en: Make available &raquo;
be: Зрабіць даступным &raquo;

en: Make galleries cyclic, allowing you to keep pressing next/back.
be: Зрабіце галерэі цыклічнымі, гэта дазваляе націскаць наступны/назад.

en: Margin
be: Маржа

en: Media
be: Сродкі масавай інфармацыі

en: Miscellaneous
be: разнастайны

en: More options &raquo;
be: Дадатковыя опцыі &raquo;

en: Never
be: Ніколі

en: Note:
be: Запіска:

en: Note: Each additional sub-section and features like <em>Auto-detection</em>, <em>Elastic transitions</em> and all <em>Easing effects</em> (except Swing) will have some extra impact on client-side page speed. Enable only those sub-sections and options that you actually need on your site.
be: Заўвага: Кожны дадатковы падраздзел і функцыі, такія як <em> Аўтаматычнае вызначэнне</em> <em> Эластычныя пераходы </em> і ўсё <em> Палягчэнне эфекты</em>(акрамя Swing) будзе мець некаторы дадатковае ўздзеянне на хуткасці на баку кліента старонкі. Ўключыць толькі тыя падраздзелы і параметры, якія вам патрэбныя на вашым сайце.

en: Notice: The current Easy FancyBox plugin version is not fully compatible with your version of the Pro extension. Some advanced options may not be functional.
be: Заўвага: У цяперашні час версія Easy FancyBox плагін не цалкам сумяшчальная з вашай версіяй Pro пашырэння. Некаторыя дадатковыя параметры не могуць быць функцыянальнымі.

en: Object tag (plus fall-back link)
be: Тэг аб'екта (плюс запасным спасылка)

en: Opacity
be: памутненне

en: Open on page load
be: Адкрыць пры загрузцы старонкі

en: Opening speed
be: Хуткасць адкрыцця

en: Or you can ignore and <a href="%1$s">hide this message</a>.
be: Ці вы можаце ігнараваць і <a href="%1$s"> схаваць гэта паведамленне </a>.

en: Other
be: Іншае

en: Outside
be: Звонку

en: Overlay
be: Оверлей

en: Please <a href="%1$s" target="_blank">download and install the latest Pro version</a>.
be: Калі ласка, <a href="%1$s" target="_blank"> спампаваць і ўсталяваць апошнюю версію Pro </a>.

en: Please contact your web site administrator.
be: Калі ласка, звярніцеся да адміністратара сайта.

en: Scrolling
be: Скролінг

en: Show the (X) close button
be: Паказаць кнопку закрыцця (X)

en: Show the gallery navigation arrows
be: Паказаць галерэю з стрэлкамі навігацыі

en: Show the overlay around content opened in FancyBox.
be: Паказаць оверлей вакол зместа адкрытага ў FancyBox.

en: Show title
be: Паказваць загаловак

en: Slideshow
be: Слайд-шоў

en: Some setting like Transition options are unavailable for SWF video, PDF and iFrame content to ensure browser compatibility and readability.
be: Некаторыя налады, як варыянт пераходу, недаступныя для SWF відэа, PDF і iFrame  кантэнту, для тако  забяспечыць браўзэру сумяшчальнасць  і чытальнасць.

en: Spotlight effect
be: Эфект Spotlight

en: Swing
be: Калыхацца

en: Text color
be: Колер тэксту

en: The options in this section are provided by the plugin %s and determine the <strong>Media Lightbox</strong> overlay appearance and behaviour controlled by %s.
be: Параметры ў гэтым раздзеле прадастаўлены плагін %  і вызначаюць <strong>Media Lightbox</strong> знешні выгляд накладання і паводзіны кантралюецца % .

en: This applies when <em>Apply to</em> is set to <em>Limited to Sections</em> and/or <em>Autogallery</em> is set to <em>Galleries per Section</em>. Adapt it to conform with your theme.
be: Гэта ставіцца, калі <em> Ужыць </em> усталяваны ў становішча <em> Limited да раздзелаў </em> і / або <em> Аутагалерэя</em> ўстаноўлена значэнне <em> Галерэі у раздзеле </em>. Адаптаваць яго, каб адпавядаць вашай тэме.

en: Title Position
be: Назва пазіцыі

en: Title color
be: Назва колеру

en: To make a website or HTML document open in an overlay, use the class "fancybox-iframe" for its link.
be: Для таго, каб зрабіць вэб-сайт або HTML-дакумент адкрыты ў выглядзе накладання, выкарыстоўвайце клас "FancyBox-IFrame" для сваёй спасылкі.

en: To make any Dailymotion movie open in an overlay, switch on Autodetect or use the class "fancybox-dailymotion" for its link.
be: Для таго, каб любы Dailymotion фільм адкрыты ў выглядзе накладання, уключыце Autodetect або выкарыстоўваць клас "FancyBox-Dailymotion" для яго сувязі.

en: To make any Flash (.swf) file open in an overlay, switch on Autodetect or use the class "fancybox-swf" for its link.
be: Для таго, каб любы Flash (.swf) файл адчынены ў выглядзе накладання, уключыце Autodetect або выкарыстоўваць клас "fancybox-swf"для яго сувязі.

en: To make any PDF document file open in an overlay, switch on Autodetect or use the class "fancybox-pdf" for its link.
be: Для таго, каб любы файл дакумента PDF адкрыць у выглядзе накладання, уключыце Autodetect або выкарыстоўваць клас "FancyBox-PDF" для сваёй спасылкі.

en: To make any SVG (.svg) file open in an overlay, switch on Autodetect or use the class "fancybox-svg" for its link.
be: Для таго, каб любы SVG (SVG) файл адчынены ў выглядзе накладання, уключыце Autodetect або выкарыстоўваць клас "FancyBox-за" SVG яго сувязі.

en: To make any Vimeo movie open in an overlay, switch on Autodetect or use the class "fancybox-vimeo" for its link.
be: Для таго, каб любы Vimeo фільм адкрыты ў выглядзе накладання, уключыце Autodetect або выкарыстоўваць клас "FancyBox-Vimeo" для яго сувязі.

en: To make any YouTube movie open in an overlay, switch on Autodetect or use the class "fancybox-youtube" for its link.
be: Для таго, каб любы фільм YouTube адкрыць у выглядзе накладання, уключыце Autodetect або выкарыстоўваць клас "FancyBox-YouTube" для яго сувязі.

en: To make images open in an overlay, add their extension to the Autodetect field or use the class "fancybox" for its link. Clear field to switch off all autodetection.
be: Для таго, каб зрабіць малюнак адкрыць у выглядзе overlay, дадаць пашырэнне Autodetect поля або выкарыстоўваць клас "FancyBox" для сваёй спасылкі. Ачысціць поле для адключэння ўсіх аўтавызначэнняў.

en: To make inline content open in an overlay, wrap that content in a div with a unique ID, create a link with target "#uniqueID" and give it a class "fancybox-inline" attribute.
be: Зрабіць  inline content адкрытым ў выглядзе overlay, загарнуць, што змесціва ў DIV з унікальным ідэнтыфікатарам, стварыць сувязь з мэтавай "#uniqueID" і даць яму клас "FancyBox-инлайн" атрыбут.

en: Transition In
be: Пераход у

en: Transition Out
be: Пераход з сістэмы

en: Transparency fade during elastic transition. CAUTION: Use only when at least Transition In is set to Elastic!
be: Празрыстасць выцянуць пры эластычным пераходзе. УВАГА: Выкарыстоўвайце толькі тады, калі па меншай меры, у пераходны усталяваны ў Elastic!

en: Try to adjust size to inline/html content. If unchecked the default dimensions will be used.
be: Паспрабуйце наладзіць памер да зместа ўстроены/ html. Калі памеры не ўсталяваны, то будуць  выкарыстоўвацца па змаўчанні.

en: Unchecked
be: Неправераны

en: Use RGBA notation for semi-transparent borders.
be: Выкарыстоўвайце RGBA абазначэння для напаўпразрыстых межаў.

en: Value between 0 and 1.
be: Значэнне ад 0 да 1.

en: When disabled, you can use the rel attribute to manually group image links together.
be: Пры адключэнні, вы можаце выкарыстоўваць rel атрыбут, каб ўручную аб'яднаць спасылкі групы малюнкаў.

en: Window
be: Акно

en: WordPress galleries only
be: Толькі WordPress галерэі

en: iFrame tag (let browser decide)
be: Тэг iFrame(хай браўзэр вырашыць)
